اپل ویدیوی کوتاهی برای آموزش کار با آیفون 10 (آیفون X) منتشر کرد. با مشاهده این ویدیو بیشتر ترفندهای آیفون 10 را خواهید آموخت.
اگر شما هم یکی از خریداران بی نظیرترین و قدرتمندترین اسمارت فون دنیا یعنی آیفون 10 (آیفون X) می باشید بهتر است تمامی ترفندهای آن را یاد بگیرید و از قابلیت‌های آن بهره ببرید.

 

 

ژست‌های حرکتی

آیفون 10 (آیفون X) اولین آیفون فاقد دکمه فیزیکی هوم است، دکمه‌ای که در سایر آیفون‌ها کاربران به صورت مکرر از آن استفاده می‌کنند. اکنون برای بازگشت به خانه کافی است در هر جای رابط کاربری و یا هر اپلیکیشن که قرار دارید، انگشت خود را از پایین‌ترین قسمت نمایشگر به بالا بکشید.

 

 

Multitasking

اگر می‌خواهید تمامی اپلیکیشن‌هایی که باز هستند را ببینید، باز هم باید انگشت خود را از پایین صفحه نمایش به بالا بکشید، با این تفاوت که این مرتبه نباید انگشت خود را ناگهان از روی آن برداشته و باید در میانه نمایشگر مکث کنید. سپس می‌توانید با کشیدن انگشت به راست و یا چپ بین برنامه‌های باز و اجرا شده جابه‌جا شوید. یکی دیگر از بخش‌های جالب آموزش کار با آیفون 10 نحوه جابه‌جایی میان برنامه‌ها بدون نمایش لیست موارد اجرا شده است. کافی است انگشت خود را در پایین‌ترین بخش نمایشگر به کناره‌ بکشید.

 

 

Control Center
برای دسترسی به کنترل سنتر باید انگشتتان را از گوشه بالا و سمت راست صفحه نمایش به پایین بکشید. در این بخش می‌توان از قابلیت‌های لمس 3 بعدی (3D Touch) استفاده کنید. به عنوان نمونه با نگه داشتن انگشت خود بر روی سوییچ مربوط به کنترل حجم صدا، این قسمت به صورت بزرگتر نمایش داده خواهد شد و می‌توان به راحتی حجم صدا را کم و یا زیاد کرد. برای بازگرداندن کنترل سنتر به سر جای خود، انگشتتان را این مرتبه از پایین به بالا بکشید.

 

 

 

Siri
یکی دیگر از قسمت‌های آموزش کار با آیفون 10 (آیفون X) کمی برای کاربران این سیستم عامل آشناست. می‌توان برای فراخوانی دستیار مجازی اپل سیری عبارت “Hey Siri” را گفت. همچنین می‌توان دکمه سمت راست دستگاه را برای صحبت با سیری نگه داشت. برای خاموش کردن گوشی، دکمه سمت راست را به همراه یکی از کلیدهای کاهش و یا افزایش حجم صدا نگه داشته و سپس انگشت خود را بر روی اسلاید نمایش داده شده در بالای نمایشگر، از چپ به راست بکشید.

Notifications
برای دیدن تمامی نوتیفیکیشن‌ها کافی است قسمت مرکزی بالاترین بخش نمایشگر را لمس کرده و سپس انگشت را به پایین بکشید. با کشیدن صفحه از چپ به راست، تمامی ویجت‌ها قابل مشاهده خواهند بود. در صورت کشیدن انگشت از راست به چپ حین نمایش تمامی نوتیفیکیشن‌ها، به اپلیکیشن دوربین دست پیدا خواهید کرد. البته در صفحه اعلانات نیز می‌توان با لمس آیکون چراغ قوه برای چند لحظه‌ کوتاه، به دوربین دسترسی پیدا کرد.

Face ID

در آیفون 10 (آیفون X) قابلیت جدید و منحصر بفرد تشخیص چهره جایگزین تاچ آیدی شده است. هر اپلیکشنی که پیش از این برای احراز هویت از اثر انگشت شما استفاده می‌کرد، از این به بعد این کار را با اسکن صورت شما انجام خواهد داد. برای تنظیم فیس آیدی برای اولین مرتبه به منظور معرفی خود به سیستم به عنوان مالک گوشی، کافی است سر خود را حین اسکن کردن، به نحوی که در ویدیو نمایش داده می‌شود بچرخانید.

بعد از تکمیل فرآیند، از این به بعد تنها با نگاه داشتن گوشی جلوی صورت خود، قفل آن را باز کرده و یا به اپلیکیشن‌هایی که نیاز به احراز هویت دارند دسترسی پیدا خواهید کرد.

 

 

فیس آیدی در محیط بیرون، محیط بسته و یا حتی در تاریکی می‌تواند کاربر را شناسایی کند. همچنین در صورت تغییر چهره ، تراشیدن ریش یا روییدن آن بر روی صورت بعد از ثبت صورت در فیس آیدی، پوشیدن کلاه و شال و یا زدن عینک ، فیس آیدی به خاطر نقشه سه بعدی کاملی که از صورت شما تهیه کرده است، باز هم قادر به شناسایی خواهد بود.

برای تنظیم Face ID در آیفون 10 (آیفون X) نیازی به زل زدن و خیره شدن در دوربین جلویی و نزدیک کردن زیاد گوشی به صورت نیست.

در صورت احراز هویت، آیکون قفل بالای ساعت از حالت بسته به حالت باز در می‌آید. سپس باید از ژست‌های حرکتی که در بالا آموختیم استفاده کنید. انگشتتان را از پایین به بالا بکشید تا به صفحه هوم وارد شوید.

سرعت فیس آیدی از تاچ آیدی به مراتب بیشتر است، به همین دلیل می‌توان به محض روشن شدن نمایشگر انگشت خود را از پایین به بالا کشید، چرا که فیس آیدی خیلی سریع چهره را تشخیص خواهد داد.

Apple Pay

حین پرداخت هزینه با استفاده از سرویس اپل پی در پایانه‌های فروش، کلید سمت راست دستگاه را دو مرتبه فشار داده و صورت خود را مقابل دوربین جلویی نگه دارید تا فرآیند احراز هویت بار دیگر انجام شود. سپس گوشی را برای تکمیل عملیات پرداخت به پایانه نزدیک کنید.

یکی از نکات مهم درباره سیستم فیس آیدی، که پیش از این نیز اپل به آن تاکید فراوانی کرده بود، ذخیره داده‌های مربوط به فیس آیدی درون گوشی و عدم آپلود آن‌ها درون سرویس‌های در بستر اینترنت همچون آی‌کلود و یا سایر سرویس‌های اپل است.

ویدیوی کامل آموزش کار با آیفون 10 (آیفون X) را می توانید در ادامه مشاهده نمایید .

 

به کانال تلگرام ما بپیوندید

شما میتوانید با عضویت در کانال تلگرام ما از آخرین اخبار، آموزش ها و تخفیف های فروشگاه باخبر باشید.

ورود به کانال تلگرام