اپل در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC 16) از جدیدترین نسل از سیستم عامل های خود پرده برداری کرد. سیستم عامل iOS 10 تغییرات و ویژگی های زیادی داشته که در این بررسی شما را با ویژگی های جدید iOS 10 و تغییرات آن بیشتر آشنا می کنیم. با ما همراه باشید. (تمامی تصاویر اختصاصی پرشین اپل تک میباشد)

Lock Screen, Notifications

لاک اسکرین کاملاً باز طراحی و بسیار کاربردی شده است، نوتیفیکیشن سنتر و کنترل سنتر هم باز طراحی شده اند. قابلیت ۳D Touch در این بخش ها افزایش یافته اند. اپل اکنون به صورت پیشفرض قابلیتی را فراهم کرده که زمانیکه که آیفون خود را بلند میکنید، می توانید صفحه نوتیفیکیشنها را مشاهده کنید. با این ویژگی نوتیفیکیشنها بیشتر در معرض دید شما قرار خواهند گرفت.

Photos, Siri

اضافه شدن قابلیت های جدید به سیری، به عنوان مثال شما می توانید توسط سیری با اپلیکیشن های پیام رسان ارتباط برقرار کنید و به آنها پیام ارسال کنید. از این به بعد در اپهایی مانند ویچت، واتساپ، اوبر، دیدی، اسکایپ و چندین اپ دیگر میتوانید از سیری استفاده کنید. همچنین سیری از نوشته های شما یاد گرفته و به شما در زمان تایپ کردن کمک خواهد کرد. اپل درهای سیری را به روی توسعه دهندگان باز کرده است. SDK این دستیار صوتی در اختیار توسعه دهندگان قرار میگیرد. 

ویژگی های جدید در Photos، تشخیص چهره یکی از این ویژگی هاست. توسط قابلیت تشخیص چهره در Photos می توانید چهره های جدید را به راحتی پیدا کنید. همچنین یک تب جدید به نام Memories به iPhotos اضافه شده  است که در آن  برخی ویدیوهای شما در قالب خاطراتی به شما نشان داده میشوند. شما می توانید از ویدیوها و تصاویر خود مجموعه ای زیبا درست کنید.

Map

اپلیکیشن map نیز بازطراحی شده و روانتر و زیباتر شده است همچنین قابلیت های جدیدی به آن اضافه شده است. حالا اپلیکیشن نقشه هوشمند شده و بر اساس رفت و آمد های شما مسیر و مقصد شما را پیشنهاد می کند. شما هنگام رانندگی میتوانید به طور خودکار روی نقشه زوم کنید. با کمک Map Extensions امکانات فراوانی به نقشه اضافه میشود.

Apple Music

اپل موزیک هم باز طراحی شده است.  در کنفرانس دیشب گفته شد که اپل میوزیک بیش از ۱۵ میلیون مشترک دارد. در طراحی جدید اپل موزیک تبی به نام Browse اضافه شده که دسترسی به موزیکها را آسانتر میکند. بخش جدیدی برای دسترسی به موسیقی های آفلاین ایجاد شده است. رابط کاربری بخش رادیو بسیار ساده شده است.

Apple News

اپل نیوز هم با یک طراحی کاملا جدید عرضه میشود. شما خبرها را در بخشهای مشخصتر و با دسته بندی جزیی‌تر دنبال خواهید کرد. ویژگی Subscriptions به اپل نیوز اضافه شده است. 

Home, Phone

اپلیکیشن Home برای سیستم عامل iOS معرفی شد.  از این به بعد در iOS اپلیکیشن جدیدی تحت عنوان Home خواهیم داشت. این اپلیکیشن با دسترسی به اجرای هوشمند درون خانه به شما اجازه میدهد تا مواردی مانند روشن و خاموش کردن چراغها و باز کردن در خانه را با دستگاه اپلی خود انجام دهید. حالا می توانید وسایل متصل به هوم کیت را مدیریت کنید . قسمتی برای دسترسی به این برنامه در کنترل سنتر وجود دارد، اپل تیوی حکم مرکز این وسایل متصل به هوم کیت را خواهد داشت.

قابلیت Voice Mail Transcription به اپلیکیشن Phone  اضافه شده است. این قابلیت پیغام های صوتی شما را به متن تبدیل خواهد کرد. 

iMessage app

بیشترین تغییرات را در این بخش می توان مشاهده کرد . به نظر می رسد اپل با اضافه کردن ویژگی های جدید و جذاب به اپلیکیشن Messages می خواهد وارد رقابت جدی با اپلیکیشن های پیام رسان شود . ایموجیها میتواند تا سه برابر بزرگتر شوند. استیکرهای شرکتهای دیگر می توانند در iMessage حضور داشته باشند. ویژگی Tapback اگر شکلکی برای کلمه های تایپ شده شما وجود داشته باشد را به شما معرفی می کند. با ویژگی digital Touch  قابلیت نوشتن با انگشتان به iOS اضافه شده است. شما می توانید آهنگ های اپل موزیک را بطور مستقیم در iMessages پخش کنید و یا برای دیگران ارسال نمایید. از این به بعد برنامه iMessages دارای اپ استور جداگانه خواهد بود. امکان پرداخت و خرید درiMessages  امکان پذیر شده و دکمه اپ استور در داخل برنامه وجود دارد. اضافه شدن ایموجی های جدید برای استفاده در مناسبت های مختلف.

قابلیت جدید که به iOS 10  اضافه شده است این است که شما می توانید اپلیکیشن های پیش فرض را حذف نمایید، قابلیتی که شایعه در مورد آن زیاد به گوش می رسید و بلاخره با تصمیم اپل این امکان فراهم شد.

لازم به ذکر است که نسخه بتا برای برنامه نویسان از دیروز عرضه شده است و نسخه نهایی در پاییز در اختیار عموم قرار خواهد گرفت. نظرات و سوالات خود را در همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

دولوپر سنتر

شما در بخش دولوپر سنتر میتوانید جدیدترین بتا از سیستم عامل و برنامه های اپل که در اختیار توسعه دهندگان خود قرار میدهد را با لینک مستقیم و اختصاصی دانلود کنید.

ورود به بخش دولوپر سنتر