icon_swift

بررسی اپلیکیشن

Swift Playgrounds

نوشته شده توسط ابراهیم الهوئی | ۲۴ تیر ۱۳۹۵

Swift Playgrounds برنامه ای جدید و انقلابی برای آیپد است که یادگیری زبان سوئیفت را تعاملی تر و لذت بخش تر خواهد کرد. سوئیفت، زبان برنامه نویسی قدرتمندی است که به دست اپل نوشته شده و ابزار حرفه ای ها برای ساخت بسیاری از اپلیکیشن های محبوب شما است. در Swift Playgrounds می توانید با حل پازل های مختلف، مقدمات زبان سوئیفت را بیاموزید. در مراحل بعدی با چالش های دیگری روبرو ‌خواهید شد و سطحتان را بالاتر می برید. Swift Playgrounds دانش برنامه نویسی لازم ندارد و از این رو برای علاقه مندانی که تازه اول راه هستند، بسیار مناسب است. علاوه بر این، راهی منحصر به فرد برای توسعه دهندگان حرفه ای تری که می خواهند به ایده های خلاقانه شان جامه ی عمل بپوشانند نیز خواهد بود. این برنامه برای استفاده از تمام پتانسیل سخت افزاری و نرم افزاری آیپد نوشته شده و از این رو، تجربه ای جدید از یادگیری زبان برنامه نویسی سوئیفت را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

screen-shot-2016-09-13-at-10-17-51-pm

 Swift Playgrounds
 ۲۶۸ مگابایت
download-on-the-app-store

ساده و جذاب

یادگیری با Swift Playgrounds به شدت درگیر کننده و چالش برانگیز است. این برنامه شامل مجموعه‌ ای کامل از دوره های آموزشی است که به دست اپل طراحی شده اند. هنگام شروع، کار را با مقدمات سوئیفت آغاز کرده و شخصیت بازی تان را در دنیایی سه بعدی پیشرفت خواهید داد. سپس، می توانید آرام آرام به سراغ مفاهیم پیچیده تری نیز بروید. آنچه می بینید، همانی است که می نویسید. سمت چپ کد بنویسید و سمت راست نتیجه اش را مشاهده کنید. فقط با یک اشاره.

مراحل، پازل‌ ها و مفاهیم کدنویسی را پشت سر بگذارید

هنگام شروع مرحله مقدمات سوئیفت، با استفاده از همان کدهایی که استفاده از آن ها کار هر روز توسعه دهندگان حرفه ای است، به اهدافتان خواهید رسید. هر چه جلوتر می روید مفاهیم عمیق تری به میان خواهند آمد. مرتبا هر چه یاد می گیرید را استفاده خواهید کرد و رفته رفته، می توانید کدهای پیچیده تری بنویسید.

در مقدمات استاد شده سپس به سراغ چالش های جدید بروید

علاوه بر مجموعه ای که در خود برنامه گنجانده شده، Swift Playgrounds شامل تعداد بسیاری چالش های دیگر نیز هست و این مجموعه به مرور زمان، حتی کامل تر از این هم خواهد شد. می توانید در موضوعاتی که تازه یاد گرفته اید عمیق تر شده و همچنین، موضوعات جدید را هم امتحان کنید. هدف سوئیفت فقط خلق چیزهای جالب نیست. فراموش نکنید که مشغول یادگیری نیز هستید.

جدیدترین راه برای کدنویسی، بهترین دستگاه برای یادگیری

Swift Playgrounds از قدرت، ویژگی های مولتی تاچ و سادگی آیپد، تا آخرین ذره، بهترین استفاده را خواهد برد. تپ کنید، سوایپ کنید، تایپ کنید و سپس با آنچه خودتان ساخته اید در تعامل باشید. به سادگی با کیبورد اعدادی که تنها هنگام لمس اعداد ظاهر می شود، آن ها را ویرایش کنید. با سرعت مجموعه ای از کدهایی که میزان مصرف بالایی دارند را ظاهر کنید تا زحمت تایپ خود را به حداقل برسانید. به سادگی هر چه تمام تر، چارچوب دستورتان را اطراف کدی که نوشته اید قرار دهید.

کیبورد کدنویسی

هنگامی که مشغول کدنویسی هستید، نوار میان برها به صورت هوشمند، تمام دستورات مورد نیاز را به نمایش خواهد گذاشت و می توانید با تنها چند بار لمس صفحه، کدتان را کامل کنید. برای مواردی که تایپ کردن را ترجیح می دهید هم کیبوردی خلاقانه و جدید طراحی شده که در آن می توانید با لمس تنها یک دکمه، لیستی از امکانات موجود را مشاهده و به سادگی هر چه تمام تر، از بین آن ها انتخاب کنید.

به خلاقیت خود الگو دهید

الگوها شما را در طراحی های پیچیده تر جلو می اندازند، آن ها کدهایی را برای استفاده ی کامل از امکانات آیپد مثل مولتی تاچ، شتاپ سنج و گردش نما در اختیارتان خواهند گذاشت. با کمی خلاقیت می توانید این الگوها را مال خود کرده و صدا، تصویر و… ایده آلتان را به آن ها اضافه کنید.

آنچه ساخته اید را در بزرگترین اندازه ببنید

برای کار روی کدهایتان، جایی بهتر از صفحه ی نمایش رتینای آیپد در کل این دنیا نخواهید یافت! با لمس، پینچ، سوایپ کردن و البته تکان دادن دستگاه، می توانید هر چه از دستتان بر می آید را در یک نگاه مشاهده کنید.

ساخته خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

می توانید کدی که نوشته اید را به کمک نرم افزارهای Mail، Messages و یا حتی با AirDrop برای دوستان خود ارسال کنید. آن ها می توانند کدهایی که نوشته اید را در Swift Playgrounds مشاهده و بررسی کرده و حتی آن ها را ویرایش کنند و بخشی از خود را در آنان پدید آورند. همچنین می توانید ویدیویی از نحوه ی اجرا و امکانات اپلیکیشنتان ضبط کرده و آن را با تمام دنیا به اشتراک بگذارید. تمام کدهایی که تا اینجا با آن ها دست و پنجه نرم می کردید، واقعی هستند و می توانید به راحتی آن ها را بین XCode و Swift Playgrounds جابه جا کنید. به راحتی آن ها را به XCode انتقال داده و با ابزاری که حرفه ای ترها با آن اپلیکیشن آی او اس و مک می نویسند به کار خود ادامه دهید.